دوشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۱ /۴ ذو الحجة ۱۴۴۳

مسیر

مدیر کل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی؛
حجت الاسلام و المسلمین یحیی کمال با اعلام خبر دو مرحله ای شدن اعزام مبلغ محرم امسال گفت: امسال اعزام به صورت تخصصی و عمومی خواهد بود.
یحیی کمال

حجت الاسلام والمسلمین یحیی کمال مدیرکل امورتبلیغی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار بلاغ با اشاره به اعزام سالیانه مبلغان از سوی دفتر تبلیغات اسلامی در مناسبت های مختلف سال، گفت: اعزام مبلغان در ماه محرم، به دلیل تبیین معارف اهل بیت(ع)، ترویج مکتب عاشورایی و ارتباط آن با انقلاب اسلامی، بیان معارف قرآنی، بصیرت افزایی و... از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
وی در خصوص اعزام ماه محرم افزود: برای ارتقای سطح کیفی اعزام مبلغان در این ماه در نظر داریم از مبلغان نخبه ای که دارای مدارج علمی و تبلیغی بالا هستند بیش از پیش استفاده کنیم.
حجت الاسلام کمال در ادامه از دو مرحله ای شدن ثبت نام اعزام مبلغان خبر داد و تشریح کرد: مرحله اول ثبت نام ماه محرم امسال، ویژه مبلغان توانمند دارای رتبه های بالای دفتر تبلیغات اسلامی می باشد که از ۹ الی ۱۲ مهر ماه سامانه ثبت نام برای این مبلغان باز خواهد شد.
وی در این زمینه ادامه داد: این جریان با هدف ارتقای کیفیت اعزام و برای اولین بار اجرا می شود که اولویت اعزام با مبلغان نخبه خواهد بود.
مدیر کل اداره امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی گفت: در مرحله دوم ثبت نام که به صورت عمومی خواهد بود. مبلغان در تمامی رتبه ها، تا ۲۲ مهر ماه می توانند ثبت نام نمایند.
وی افزود: طبق برنامه ریزی های انجام شده در نظر داریم ان شاء الله حدود ۹هزار مبلغ، در سه بخش مبلغان عمومی، مبلغان نخبه و گروه های تبلیغی را در ایام محرم به مناطق مختلف کشور اعزام کنیم.
حجت الاسلام کمال گفت: مبلغان در انتخاب شهر مورد نظر مناطق بومی خودشان را در اولویت قرار دهند.
وی با اشاره به برگزاری همایش بزرگ مبلغان ماه محرم اظهار داشت:این همایش روز پنج شنبه ۱۶ مهرماه در مسجد اعظم با حضور پرشور مبلغان و شخصیت های برجسته کشوری و حوزوی برگزار خواهد شد.

ارتباط در ایتا