مسیر

مومنی
رئیس گروه تامین منابع دفتر تبلیغات اسلامی خبر داد؛
رئیس گروه تامین منابع دفتر تبلیغات اسلامی از انتشار کتاب ره توشه راهیان نور ویژه ماه محرم ۱۳۹۴ در چند روز آینده خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر مومنی رئیس گروه تامین منابع معاونت فرهنگی وتبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار بلاغ با اشاره به انتشار کتاب ره توشه راهیان نور ویژه محرم ۱۳۹۴ در چند روز آینده، یادآور شد: محتوای کتاب ره توشه ماه محرم در قالب ۱۲ مجلس می باشد که هر یک از این بخش ها به قلم مبلغان فاضل و نخبه گرد آوری و تدوین شده است.
وی در این زمینه تصریح کرد: از جمله نویسندگان ره توشه محرم الحرام امسال آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی، حجت الاسلام دکتر رفیعی، آیت الله آصفی، آیت الله حسینی میلانی و... هستند.
مومنی در خصوص ویژگی های ره توشه امسال گفت: یکی از بخش های جدید و مورد استفاده که برای اولین بار در ره توشه گردآوری شده است، بخش پیوست های تبلیغی با موضوع خاطرات تبلیغی مبلغان می باشد که می تواند مورد استفاده عموم مبلغان قرار بگیرد.
وی ادامه داد: از دیگر بخش های این کتاب می توان به مناسبت های ماه محرم اشاره کرد که به صورت ریز موضوع، تمامی وقایع از ابتدای ماه محرم تا ۱۳ این ماه آورده شده است.
لازم به ذکر است محورهای مورد بحث در ره توشه راهیان نور ماه محرم عبارت است از: شخصیت شناسی امام حسین(ع)، استنادات قرآنی قیام امام حسین(ع)، سیاست های امویان در دین ستیزی و ارزش زدایی، نقش معاویه بن ابی سفیان در شهادت امام حسین(ع)، قیام امام حسین(ع) از نگاه دانشمندان غیر مسلمان، چگونگی شکل گیری جریان های تکفیری، شیوه های گسترش عفاف در جامعه، شیوه های کسب عزت مندی، عقل و عشق در فرهنگ عاشورا، اهداف قیام عاشورا از نگاه امام حسین(ع)، عاقبت به خیری از نگاه آیات و روایات و نقش زنان در نهضت عاشورا.

جهت دریافت و استفاده از کتاب ره توشه راهیان نور ویژه محرم الحرام ۱۳۹۴ به آدرس زیر مراجعه کنید.

http://www.balagh.ir/content/4502