شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ /۱۵ محرم ۱۴۴۴

مسیر

حجت الاسلام آقا تهرانی
گفت: اگر روسری خود را بر ندارم و به خاطر حفظ حجاب کشته شوم آیا من شهید محسوب می شوم ؟ گفتم: بله،گفت: والله روسری خود را بر نمی دارم هر چند در راه حفظ حجابم جانم را از دست بدهم.
خاطره جالب از دکتر آقا تهرانی

حجت الاسلام و المسلمین دکتر مرتضی آقا تهرانی نقل می کنند:
 وقتی در موسسه اسلامی نیویورک مشغول فعالیت بودم روزی دختر جوانی آمد که می خواست مسلمان شود گفتم :برای پذیرفتن اسلام ،ابتدا باید خوب تحقیق کنید بعد اگر به این نتیجه رسیدید که دین اسلام دین حق است می توانید مسلمان شوید.او رفت و شروع به مطالعه کرد. در این بار چندین بار دیگر به من مراجعه کرد و در نهایت با ناراحتی گفت: اگر مرا مسلمان نکنید من می روم و در وسط سالن داد می زنم و می گویم :من مسلمانم!
گفتم حالا که در پذیرفتن اسلام مصمم شده اید فردا که روز میلاد است بیایید تا مراسم تشریف شما انجام شود.روز بعد در بین مراسم گفتم این خانم می خواهد امروز به دین مبین اسلام مشرف شود.
یکی از حضار گفت :لابد این دختر عاشق یک پسر مسلمان شده و چون دین ما اجازه ازدواج او را نمی دهد می خواهد به صورت صوری مسلمان شود.
گفتم: از صراحت لهجه شما متشکرم ! ولی این طور که شما گفتید نیست زیرا او در مورد حقانیت اسلام ،مطالعه گسترده ای داشته است.به عنوان مثال در عقاید اسلامی چیزی به نام بداء هست که می دانم هیچ کدام از شما چیزی از ان نمی دانید ولی این دختر خانم می داند.به هر حال او در آن مراسم مشرف به اسلام شد.خانواده وی که مسیحی بودند با دیدن حجاب او ،شروع به آزار و اذیت او کردند.این آزار و اذیت ها روز به روز بیشتر می شد به حدی که مجبور شدم با حضرت آیت الله مظاهری تماس گرفته و جریان را با ایشان در میان بگذارم.
ایشان فرمودند:آیا احتمال خطر جانی وجود دارد ؟
گفتم: بی خطر هم نیست.
فرمودند : پس شما به ایشان بگویید می تواند روسری خود را بردارد! ماجرا را به آن خانم ابلاغ کردم و گفتم: اگر خطر دردسرهای بیشتری وجود دارد می توانید روسری را بردارید.
او پرسید: آیا این حکم اولیه است یا حکم ثانویه و به خاطر تقیه صادر شده ؟
گفتم: نه! حکم ثانویه است و به خاطر تقیه صادر شده است،گفت: اگر روسری خود را بر ندارم و به خاطر حفظ حجاب کشته شوم آیا من شهید محسوب می شوم ؟
گفتم: بله،گفت: والله روسری خود را بر نمی دارم هر چند در راه حفظ حجابم جانم را از دست بدهم.
البته بعد از این ماجرا خانواده او نیز با مشاهده رفتار بسیار مودبانه دخترشان از این خواسته صرف نظر کردند.

منبع:http://salehin.ir/index/BpPortalsVShow/10903/467722

 

ارتباط در ایتا