سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ /۱۷ ذو الحجة ۱۴۴۲

مسیر

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم:
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: کنگره بزرگداشت آیت‌الله آصفی در حقیقت ارج نهادن به اصالت‌های حوزوی است.
حجت الاسلام واعظی

به گزارش خبرنگار بلاغ، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد واعظی صبح امروز در کنگره بررسی شخصیت، اندیشه و آثار آیت‌الله آصفی که در سالن قدس مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) برگزار شد اظهار کرد: این کنگره در حقیقت ارج نهادن و یادسپاری و نیز تاکید بر اصالت‌ها و ارزش‌هایی است که قوام و بنای حوزه‌های علمیه بر آنهاست.

وی افزود: علم، تقوا، معنویت، اجتهاد، جهاد فی سبیل‌الله و خدمت به خلق و در مجموع صفات و ویژگی‌هایی که به خوبی و تمام معنا، در منش، گفتار، رفتار و شخصیت آیت‌الله آصفی جمع است که در حوزه‌های علمیه وجود دارد.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با اشاره به احیای آثار آیت‌الله آصفی در این کنگره خاطرنشان کرد: سعی داریم طلاب حوزه علمیه را به این مطلب مهم توجه دهیم که می‌شود شخصی در صحنه اجتماع، سیاست و فعالیت‌های خطیر فرهنگی حضور داشته باشد و در عین حال، تقوا، معنویت و اخلاص را حفظ کند.

وی ادامه داد: می‌توان اهل جهاد و اجتهاد توأمان بود و در عین حال به نگارش و تحقیق پرداخت و همچنین فقرای امت را فراموش نکرد.

واعظی با بیان اینکه می‌توان در عین کسب مراتب عالی علم و تقوا، تواضع و فروتنی را هم حفظ کرد گفت: همه این ویژگی‌ها در شخصیت آیت‌الله آصفی جمع شده است.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم افزود: دست اندرکاران این کنگره، طی شش ماه همه آثار آیت‌الله آصفی را جمع‌آوری و در ۳۰ جلد کتاب، تمام منشورات و مکتوبات او را به زیور طبع آراسته کردند که این اقدامی بزرگ محسوب می‌شود./*

ارتباط در ایتا