سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ /۱۷ ذو الحجة ۱۴۴۲

مسیر

آیت الله صالحی افغانی:
آیت الله صالحی افغانی مدیر حوزه علمیه رسالت افغانستان با اشاره به جمله معروف ذوبوا فی الخمینی(ره) از شهید صدر، گفت: آیت الله آصفی ذوب در ولایت فقیه است.
آیت الله صالحی افغانی

آیت الله صالحی افغانی مدیر حوزه علمیه رسالت افغانستان در گفتگو با خبرنگار بلاغ در حاشیه کنگره بزرگداشت آیت الله آصفی روز پنج شنبه که در مدرسه امام خمینی(ره) قم برگزار شد، به بیان شخصیت والای آیت الله آصفی در علم وفضل، وزهد وتقوا پرداخت و در ادامه  پیرامون  خدمات  و کارهای خیریه ایشان گفت: آیت الله آصفی نه تنها در ایران وعراق، در افغانستان وپاکستان نیز برای اهل بیت(ع) خدمات بسیار شایسته کرده اند. ایشان در افغانستان چندین دارالایتام در شهرهای بامیان، هرات، کابل ومزار شریف تاسیس کردند و تمامی هزینه های آن را نیز برعهده گرفتند. آیت الله آصفی همیشه پیگیر وضعیت معیشت فقرای افغانستان هستند.

وی در ادامه به ولایت مداری آیت الله آصفی اشاره کرد و افزود: ایشان ذوب در ولایت فقیه هستند همانطور که استاد بزرگوار ما شهید صدر فرمودند ذوبوا فی الخمینی(ره).

آیت الله صالحی در پایان با بیان اهمیت برگزاری چنین کنگره هایی خاطر نشان کرد: این تجلیل های بزرگ اسلامی برای قدردانی از علما اثرات بسیار خوب و ارزنده ای دارند.

ارتباط در ایتا