امام جمعه اهل سنت نگین‎شهر:

«حاج آخوند عابدی کر» پرچم دار وحدت و برادری در استان بودند

تاریخ انتشار: 09:25 27-10-1395
امام جمعه اهل سنت نگین‎شهر با تاکید بر اینکه در استان گلستان، «حاج آخوند عابدی کر» پرچم دار وحدت و اخوت و برادری بودند، گفت: شاهد بودیم در تمام برنامه ها و همایش های وحدت حضور پیدا می یافتند و در شهرستان بندرترکمن نیز مراسم های وحدت بخش برگزارمی کردند.
امام جمعه اهب سنت نگین شهر

به گزارش بلاغ به نقل از دانا، " آخوند ابوبکر خوجملی" امروز در حاشیه تشییع و خاکسپاری عالم بزرگ اسلام حاج آخوند عابدی کر، ضمن تسلیت درگذشت این عالم گرانقدر را مصیبت بزرگ و جانگدازخواندو در گفتگو با خبرنگار ما گفت:ایشان از شخصیت های برجسته، علمی و عرفانی استان گلستان بودند که هم از نظر اخلاقی گشاده رویی و تواضع و فروتنی که داشتند برای جوانان و علمای جوان یک الگوی بسیار ارزنده ای به شمار می روند.
وی با بیان اینکه درهمیشه با گشاده رویی از جوانان استقبال می کردند، ادامه داد:علمای کوچک را همچون علمای بزرگ تکریم می کردند.
امام جمعه اهل سنت نگین‎شهر، «حاج آخوند عابدی کر» را مفسر توانای قرآن خواند و افزود: ایشان سالیان سال در رادیو ترکمنی مردم را با قرآن و سیره پیامبر آگاه و احکام شرعی  را بیان کردند.
خوجملی با تاکید بر اینکه در استان گلستان، ایشان پرچم دار وحدت و اخوت و برادری بودند، خاطرنشان کرد: هیشه شاهد بودیم در تمام برنامه ها و همایش های وحدت حضور پیدا می کردند و در شهرستان بندرترکمن نیز مراسم های وحدت بخش بسیاری برگزار می کردند.
وی اضافه کرد:ایشان ارتباط خوبی با نماینده ولی فقیه در استان حضرت آیت ا.. نورمفیدی داشتند و همیشه مردم را دعوت و به اخوت و برادری می کردند.
این روحانی اهل سنت بر تعامل خوب «حاج آخوند عابدی کر» با نظام  و انقلاب اسلامی تاکید کرد و افزود: از همان ابتدای انقلاب شاهد این بودیم که در ارتباط  با مسئولین نظام اسلامی و دیگر شخصیت های بلند پایه کشوری همدلی و وحدت داشتند و درمیان اهل تسنن و تشیع محبوبیت زیادی دارند.
وی با بیان اینکه این عالم وارسته هم از نظر علمی شاگردان زیادی را تربیت کردند و مولف تفسیر عابدی بودند، یادآورشد: چندین جلد از این تفسیر برای مسلمانان ترکمنستان ارسال شد لذا فضایلشان بسیار زیاد است.
امامامام جمعه اهل سنت نگین‎شهر در خاتمه ابراز کرد: ایشان هم شخصیت عرفانی ، فقهی  و اجتماعی بودند و تعامل خوب را با اهل تسنن و تشیع داشتند  و در رابطه با وحدت و هم همدلی تلاش زیادی می کردند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.