رئیس قطب تعمیق و مقابله با فرق انحرافی بیان کرد؛

در غرب ایمان درمانی یکی از روش های درمانی است

تاریخ انتشار: 23:50 - 1395/12/07
رئیس قطب تعمیق و باورهای دینی گفت: سالهاست که در کشورهای مختلف کلنیک فلسفه و ایمان درمانی وجود دارد و این علم مانند دیگر علوم درچند انشگاه تدریس می گردد.

به گزارش خبرنگار بلاغ، حجت الاسلام و المسلمین محمد تقی سبحانی رئیس قطب تعمیق و مقابله با فرق انحرافی در دوره آموزشی تعمیق ایمان و باورهای دینی ویژه گروه های تبلیغی به سخنرانی پرداخت.
وی ابتدا مراحل ایمان را توضیح داد و گفت: ایمان از عقد قلبی شروع می شود و با اقرار به لسان ادامه می یابد که منظور از آن دفاع و حمایت زبانی از دین می باشد و در نهایت در عمل خود را نشان می دهد که اگر دین در قلب انسان جای بگیرد در عمل او نمایان خواهد شد و باید به این سوال که چگونه دانسته ها و داشته های علمی را تبدیل به رفتار نماییم، پاسخ دهیم.
حجت الاسلام سبحانی با اشاره فعالیت های صورت گرفته در حوزه های علمیه در زمینه آموزش علوم دینی و انتقال آن به مردم، اظهار نمود: در حوزه های علمیه دوکار آموزش و تبلیغ به خوبی انجام گرفته می شود اما یک کار یعنی ایجاد ارتباط بین آموزش و تبلیغ حلقه مفقوده این زنجیره است که با وجود آن شاهد پرثمرتر شدن علوم حوزوی خواهیم بود.
وی با بیان اینکه اکثر نظریه های کاربردی از دل جامعه بیرون می آید، به مسئولیت ها  وظایف تعمیق و مقابله با فرق انحرافی اشاره و عنوان نمود: این قطب چند وظیفه اصلی دارد که از جمله آنها:
1- شناسایی، جمع آوری و طبقه بندی اطلاعات فرهنگی؛
2- جمع آوری تجربیات در مورد تعمیق باورهای دینی؛
3- تعمیم ایده ها و طرح های ارائه شده؛
4- پژوهش در مورد علوم کاربردی مانند ایمان درمانی؛
را می توان نام برد.
وی در ادامه به توضیح هر کدام پرداخت و افزود: سالهاست که در کشورهای مختلف کلنیک فلسفه و ایمان درمانی وجود دارد و این علم مانند دیگر علوم درچند انشگاه تدریس می گردد.
حجت الاسلام سبحانی ضمن مهم خواندن تعمیق ایمان و باورهای دینی در جامعه به آثار آن اشاره کرد و بیان داشت: یکی از علل وجو شخصیت دو قطبی که به عنوان مشکلات امروز می توان از آن نام برد، عدم تعمیق باورهای دینی می باشد.

گزارش تصویری

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.