شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ /۱۳ ذو القعدة ۱۴۴۱

مسیر

با حضور معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
پیام این همایش و نمایشگاه که مورد استقبال اساتید و نخبگان حوزوی و دانشگاهی نیز قرار گرفته این است که فضای مجازی نیازمند توجه و اهتمام بیشتری از سوی مسئولان و دست اندرکاران امور است.

به گزارش خبرنگار بلاغ،به همت معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم مراسم افتتاحیه سومین همایش ملی فضای مجازی پاک با هدف ارائه و معرفی محصولات مرتبط با فضای مجازی صبح امروز در سالن همایش های بین المللی غدیر دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمن سعید روستا آزاد، معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی طی سخنانی در این مراسم ضمن تقدیر از دست اندرکاران و شرکت کنندگان در این همایش و به خصوص نمایشگاه فضای مجازی پاک ابراز داشت: بی شک این برنامه ها و تلاش های ارزنده در راستای بهبود فضای مجازی کشور تاثیرگذار است و از این طریق می توان به تجربه های خوبی در این باره دست یافت.
وی با اشاره به سومین همایش ملی فضای مجازی پاک عنوان کرد : پیام این همایش و نمایشگاه که مورد استقبال اساتید و نخبگان حوزوی و دانشگاهی نیز قرار گرفته این است که فضای مجازی نیازمند توجه و اهتمام بیشتری از سوی مسئولان و دست اندرکاران امور است.
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: البته به اندازه اهمیت این مساله در زندگی امروز به خصوص در رابطه با نسل جوان، به نظر می رسد که هنوز متولیان و تصمیم گیران فرهنگی به اهمیت و حساسیت آن واقف نشده اند.
وی ادامه داد: این در حالی است که ما می بینیم جبهه کفر و استکبار جهانی و نیز وهابیت تکفیری نهایت استفاده را از فضای مجازی به منظور پیشبرد اهداف شوم خود می برد و در این راستا به دنبال ضربه زدن به نظام اسلامی و براندازی انقلاب اسلامی است.
حجت الاسلام روستا ازاد گفت: در همین سال ها مشاهده می کردیم که بسیاری از یارگیری های داعش و گروه های تکفیری از طریق همین فضای مجازی صورت می گرفت و آن ها در این بستر موفقیت هایی هم در این راستای داشتند و این موضوع نشان می دهد که ما نیز باید فعالانه وارد شده و به خصوص به تولید محتوای مناسب برای عرضه در فضای مجازی اهتمام ویژه تری داشته باشیم.
گفتنی است این نمایشگاه از امروز ۱۷ اسفند ماه الی ۱۹ اسفند ماه در محل سالن همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی برگزار است و بازدید برای عموم آزاد خواهد بود.

گزارش تصویری