رفتن به محتوای اصلی

"نماز جماعت آنلاین"، ابتکار یک امام جماعت در دوران کرونا

تاریخ انتشار:
حجت الاسلام احمد قادری امام جماعت مجتمع آموزشی دکتر حسابی اظهار داشت: در سال تحصیلی گذشته یعنی سال ۱۳۹۹-۱۴۰۰، که همه کلاس‌ها به صورت مجازی برگزار شد، از اولین مدارس کشور بودیم که طرح "نماز آنلاین" را در کلاس های درس، عملی کردیم.
"نماز جماعت آنلاین"، ابتکار یک امام جماعت در دوران کرونا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بلاغ، حجت الاسلام و المسلمین احمد قادری از مبلغان فعال معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، در گفتگویی به بیان فعالیت های فرهنگی و تبلیغی خود در ایام کرونا، پرداخت.

حجت الاسلام قادری در ابتدای این گفتگو با اشاره به سوابق تبلیغی خود اظهار داشت: فعالیت های تبلیغ خود را از سال 1388 آغاز و در سال 1395 با همکاری و هم فکری مرکز تخصصی نماز به صورت رسمی در زمینه نماز و اقامه نماز جماعت در مدرسه دنبال نمودم.

وی در ادامه افزود: در سال 96 با عنوان امام جماعت و مدرّس بعضی از دروس جنبی وارد مجتمع آموزشی دکتر حسابی شدم. اوایل حضورم در این مجتمع با بی تفاوتی برخی از دانش آموزان و عدم استقبال از نماز جماعت مواجه شدم و در نهایت تصمیم گرفتم تا با اجرای برنامه های شاد و متنوع بین دو نماز، انگیزه دانش آموزان را برای نماز جلب کنم.

این مبلغ فعال، ضمن تشکر از همکاری بسیار ارزشمند مدیر مجتمع آموزشی دکتر حسابی، بیان کرد: مجتمع دکتر حسابی در سال‌های اخیر، پیشگام در گسترش فرهنگ نماز اول وقت بوده و قطعا اگر همکاری مسئولین، معلمان و مربیان مدرسه نبود، امکان برگزاری نمازهای جماعت باشکوه و مثال زدنی، فراهم نمی‌شد.

حجت الاسلام قادری در ادامه مطالب خود به شیوع ویروس کرونا در کشور و تعطیلی مدارس در آن زمان اشاره کرد و گفت: با شیوع ویروس کرونا در کشور و تعطیلی سراسری مدارس در کشور، فعالیت های تبلیغی ما نیز تعطیل شد اما با توجه به اینکه شخصاً تدریس مجازی و آنلاین بعضی از دروس جنبی را با دانش آموزان داشتم سعی کردم تا در زمان اذان،درس را به صورت موقت و در زمان بسیار کوتاه تعطیل کنم تا هم خود و هم دانش آموزان نماز اول وقت را با عنوان "نماز آنلاین" اقامه کنیم.

4_6.jpg

وی اظهار داشت: در گام بعدی فعالیت های تبلیغی در ایام کرونا طرح "نماز جماعت آنلاین" را نیز عملیاتی کردیم بدین ترتیب که هنگام اذان، کلاس درس به صورت موقت و کوتاه تعطیل و عوامل اداری مجتمع به صورت حقیقی نماز جماعت را اقامه و دانش آموزان در خانه از طریق فضای مجازی با این نماز جماعت نماز خودشان را می خواندند البته نماز فرادی اقامه می کردند.

حجت الاسلام قادری در ادامه افزود: انشاالله با واکسیناسیون سراسری، برنامه ریزی‌ها و تمهیدات صورت گرفته، شاهد حضور همه دانش آموزان عزیزمان در مدارس کشور باشیم تا زمینه بهتری برای فراگیری علم، آموزش نماز و فرهنگ اسلامی به آنان فراهم شود.

وی در پایان این گفتگو با اشاره به یکی دیگر از دغدغه های خود در موضوع نماز اظهار داشت: از مهمترین دغدغه های من در امر نماز پخش نماز جماعت در بعد از هر اذان در شبکه پویا و نهال می باشد، امیدوارم مسئولین و مدیران محترم شبکه پویا و نهال بر ضرورت این امر آگاه شده و اقدامات لازم را جهت نمایش نماز جماعت در این دو شبکه انجام دهند.

qdr.jpg

گزارش تصویری

دیدگاه‌ها

معصومه قادری 16:13 - 1400/11/05

باسلام.وخداقوت خدمت شما این طرح بسیارعالیه وان شاءالله بارفتن کروناشاهدحضوردانش آموزان درمدارس وبرپایی نمازهای جماعت به صورت حضوری ودست جمعی باشیم ان شاءالله.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.