به همت مرکز آموزش های کاربردی دفتر تبلیغات اسلامی؛

دوره آموزشی مجازی منظومه فکری مقام معظم رهبری برگزار شد

تاریخ انتشار: 15:40 - 1400/02/25
مرکز آموزش های کاربردی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با همکاری موسسه حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری(مدظله العالی) دوره آموزشی مجازی منظومه فکری مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) را برگزار کرد.

به گزارش خبرنگار بلاغ، مرکز آموزش های کاربردی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با همکاری موسسه حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری(مدظله العالی) دوره آموزشی مجازی منظومه فکری مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) را برگزار کرد.

این دوره با هدف"ایجاد گفتمان انقلاب اسلامی، ولایت فقیه و تمدن اسلامی"، به منظور تربیت نیروی طراز انقلاب اسلامی با محوریت اندیشه ­های مقام معظم رهبری، ارتقاء سطح علمی و فرهنگی طلاب و مبلغین نسبت به انقلاب اسلامی و اندیشه­ های رهبر معظم انقلاب، ترویج و تبیین اندیشه ­های معظم له در بین طلاب و حوزه ­های علمیه، پاسخ به شبهات در حوزه انقلاب اسلامی  و تبیین افق­ های پیش روی انقلاب اسلامی طرح ریزی و اجرا شده است. این طرح ناظر به خلاء ترویج و تعمیق گفتمان انقلاب اسلامی مبتنی بر اندیشه­ های امامین انقلاب، آشنایی با منظومه فکری آیت‎الله العظمی خامنه‌ای(مدظله العالی) که ادامه‌ دهنده گفتمان فکری علمای گذشته و استمرار بخش گفتمان امام خمینی(ره) است را با رویکرد اجتهادی به مسائل معاصر، در دستور کار قرار داده است.

با عنایت به ضرورت آشنایی بیشتر طلاب و مبلغان با این نظام اندیشه­ ای فاخر فکری و معرفتی، محتواهایی بصورت مدیا در راستای تبیین نظام ­های بینشی، منشی و رفتاری و نیز اجتماعی اسلام، در قالب نخستین دوره آشنایی با منظومه فکری مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به صورت مجازی(آف لاین) و ویژه طلاب حوزه­ های علمیه عرضه شد. استقبال 450 نفر از طلاب سطوح عالی و گذران دوره به مدت شش ماه و در قالب 156 ساعت آموزشی، حاکی از اشتیاق طلاب برای فهم اندیشه­ های متعالی امامین انقلاب است. بازخوردهای دوره نمایانگر تاثیر ترویج این منظومه فکری در زمینه سازی و ترسیم نقشه راه برپایی تمدن اسلامی است. چنان که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در بیانات خود به اهمیت این منظومه فکری چنین اشاره کردند:"اهمیت این انقلاب و علت اینکه این انقلاب زلزله در دنیا ایجاد کرد، این نبود که یک حکومتی را سرنگون کرد، نه، علت این بود که یک منظومه فکری نو را به دنیا عرضه کرد و امروز هم همچنان در اکناف این عالم، این منظومه فکری در حال پیشرفت است".

طی جلسات مجازی برگزار شده در سامانه آموزش مجازی مرکز آموزش ­های کاربردی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، محورهای آموزشی همچون: مبانی قرآنی توحید اجتماعی کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن کریم، طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن، خون دلی که لعل شد، معرفی کتاب همرزمان حسین (علیه السلام)، روح توحید نفی عبودیت غیر خدا، طلبه طراز انقلاب اسلامی از کتاب" بدان ایدک الله"، منشور معارف انقلاب اسلامی و چیسیتی مقاومت، ارائه و شرکت کنندگان با اندیشه­ های رهبر معظم انقلاب اسلامی بصورت تخصصی آشنا شدند.

امید می رود این دوره که رسالت آشنایی با این منظومه فکری را بر عهده داشت، با دوره ­های تخصصی و تکمیلی به منظور تربیت کنشگر، مبلغ و مدرس اندیشه ­های امامین انقلاب استمرار یابد.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.