معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی؛

تمام امکانات در جهت رونق محافل دینی بکار گرفته شود

تاریخ انتشار: 14:27 - 1400/12/21
حجت‌الاسلام والمسلمین روستاآزاد در جلسه شورای فرهنگی و تبلیغی شعب و نمایندگی های دفتر تبلیغات اسلامی تاکید کرد: با توجه به وضعیت نسبتاً مطلوب کرونایی کشور، باید تمام امکانات در جهت رونق محافل دینی و مذهبی بکار گرفته شود.
روستا آزاد

به گزارش خبرنگار بلاغ، جلسه شورای فرهنگی و تبلیغی شعب و نمایندگی های دفتر تبلیغات اسلامی با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین سعید روستاآزاد معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، در سالن جلسات مرکز همایش های غدیر برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین روستاآزاد ماه مبارک رمضان و دهه اول محرم را ایام ارتباط عموم مردم با مساجد دانست و اظهار داشت: در دو سال اخیر و به دلیل شیوع ویروس کرونا، محافل مذهبی و دینی در مناطق مختلف کشور تضعیف و در بعضی مناطق تعطیل شد. ماه مبارک رمضان و همچنین دهه اول محرم ایامی است که عموم افراد جامعه با مساجد و هیئات ارتباط برقرار می کنند که به صورت طبیعی در صورت تعطیل بودن محافل دینی و مذهبی این ارتباط نیز قطع خواهد شد.

وی در ادامه مطالب خود افزود: درسال اول شیوع ویروس کرونا عمده فعالیت های تبلغی و دینی به صورت حضوری، به شکل قابل توجهی کاهش و در بعضی موارد تعطیل شد و در سال دوم و با توجه به رعایت تمامی شیوه نامه های بهداشتی در مساجد و هیئت ها، بخشی از مراسم های مذهبی برگزار گردید. در سال جاری نیز در دهه اول محرم با گسترش واکسیناسیون در سطح کشور، مجالس بسیاری منعقد گردید.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی بیان کرد: همانطور که دیگر فعالیت های موجود در کشور مانند فعالیت های آموزشی، اقتصادی و غیره به صورت حقیقی و حضوری در حال برگزاری است، موضوع "تبلیغ معارف دینی" نیز نباید فقط در قالب فضای مجازی صورت پذیرد.

حجت الاسلام والمسلمین روستاآزاد بر ضرورت بکارگیری تمامی امکانت در جهت رونق محافل دینی تاکید کرد و گفت: با توجه به وضعیت نسبتاً مطلوب کرونایی کشور، باید تمام امکانات در جهت رونق محافل دینی و مذهبی بکار گرفته شود.

وی ماه مبارک رمضان سال آینده را فرصت مناسبی در جهت عملیاتی شدن موضوع "جهاد تبیین" دانست و اظهار داشت: استقبال دوباره مردم نسبت به برگزاری مجالس و محافل دینی در مساجد سطح کشور برای ایام تبلیغی ماه مبارک رمضان، این فرصت را به مبلغان ایجاد خواهد کرد تا در جهت عملیاتی شدن موضوع "جهاد تبیین" گام های مؤثری برداشته شود.

 

2_38.jpg

دیدگاه‌ها

رسول سجادی 02:06 - 1401/01/06

عالز است

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.