معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی بیان کرد:

اخلاص، پشتکار و توفیق الهی مهم‌ترین ویژگی‌های مرحوم آیت‌الله موسوی لاری

تاریخ انتشار: 09:03 - 1401/09/24
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی در مراسم نکوداشت آیت الله سیدمجتبی موسوی لاری بیان کرد: مرحوم آیت‌الله موسوی لاری یکی از چهره‌های برجسته در عرصه تبلیغ جهانی دین اسلام، فعالیت های بسیاری را در نشر معارف دینی انجام داده و اخلاص، پشتکار و توفیق الهی را می توان از مهم‌ترین ویژگی‌های ایشان برشمرد.
اخلاص، پشتکار و توفیق الهی مهم‌ترین ویژگی‌های مرحوم آیت‌الله موسوی لاری

به گزارش خبرنگار بلاغ، مراسم نکوداشت آیت الله سیدمجتبی موسوی لاری صبح امروز پنجشنبه 24 آذر ماه 1401 با قرائت پیام آیت الله العظمی مکارم شیرازی در سالن همایش های غدیر برگزار شد.

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام والمسلمین سعید روستاآزاد معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم بیان کرد: در ایامی که به تعبیر رهبر انقلاب؛ دشمنان ایجاد ناامیدی را محور فعالیت های خصمانه خود قرار داده اند، برگزاری جلسات تکریم علما و فضلا علاوه بر تقدیر از فعالیت ها و تکریم شخصیت آنان باعث امید بخشی و تثبیت قلب طلاب و مبلغان جوان می گردد.

حجت الاسلام والمسلمین روستاآزاد در ادامه به مهمترین ویژگی های مرحوم آیت الله موسوی لاری اشاره کرد و گفت: مرحوم آیت‌الله سید مجتبی موسوی لاری یکی از چهره‌های برجسته در عرصه تبلیغ جهانی دین اسلام، فعالیت های بسیاری را در نشر معارف دینی انجام داده و  اخلاص، پشتکار و توفیق الهی را می توان از مهم‌ترین ویژگی‌های ایشان برشمرد.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی بیان کرد: اخلاص و فروتنی کم نظیر آیت الله موسوی لاری مثال زدنی و رفتار و سکنات ایشان مصداق روایت «مَنْ يُذَكِّرُكُمُ اَللَّهَ رُؤْيَتُهُ»(1) بوده که ارتباط و معاشرت با وی انسان را یاد خدا می انداخت.

حجت الاسلام والمسلمین روستاآزاد پشتکار و همت والا را از دیگر ویژگی های مرحوم آیت الله موسوی لاری برشمرد و افزود: پشتکار و همت والای آیت الله موسوی لاری در  پاسخگویی به تمام مکاتبات از نقاط مختلف جهان و بدون دریافت بودجه عمومی یا دولتی را می توان از ویژگی های منحصر به فرد ایشان نام برد.

وی اظهار داشت: ولادت آیت الله موسوی لاری در یک خانواده پاک و متدین و همچنین آثار متعدد و کاربردی ایشان مصداق بارزی از آیه مبارکه «وَالْبَلَدُ الطَّيِّبُ يَخْرُجُ نَبَاتُهُ بِإِذْنِ رَبِّهِ»(2) می باشد که این امر جز به توفیق الهی محقق نمی شد.

پی نوشت
1- الکافی، جلد۱، صفحه۳۹
2- آیه 58 سوره اعراف

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.