مسیر

تبلیغ
استاد حوزه لرستان مطرح کرد:
مدیر مدرسه باقر العلوم (ع) کوهدشت گفت: امروز دشمنان اسلام و انقلاب با نفوذ فکری و فرهنگی سعی دارند، ارزش های اخلاقی را در جامعه کمرنگ کنند که در این زمینه، مبلغان باید با تبلیغ کارآمد به مقابله با این هجمه ها بپردازند.

به گزارش بلاغ حجت الاسلام محمدرضا سبحانی، در گفتگو با حوزه در لرستان، با اشاره به اینکه تبلیغ کارآمدترین سلاح تبیین آموزه های اخلاقی در جامعه است تصریح کرد: امروز دشمنان اسلام و انقلاب با نفوذ فکری و فرهنگی در اذهان جوانان سعی دارند ارزش های اخلاقی را در جامعه کمرنگ و بنیان خانواده را سست کنند که در این زمینه مبلغان باید با تبلیغ کارآمد به مقابله با این هجمه ها بپردازند.
مدیر مدرسه علمیه باقر العلوم (ع) کوهدشت با بیان اینکه امروز اثر تبلیغ در مقابله با جنگ نرم دشمن بر کسی پوشیده نیست، افزود: در این رابطه بهترین نوع تبلیغ کارآمد، تبلیغ چهره به چهره و همان تبلیغ سنتی است.
وی با بیان این که مبلغان باید برای تبلیغی اثر گذار به دانش و علم روز مجهز باشند، خاطر نشان کرد: مبلغان باید با تمام توان در فضای مجازی نیز با دلایل روشن و متقن پاسخگوی شبهات و سوالات مخاطبان باشند و در این عرصه نیز پرچم تبلیغ را در دست بگیرند.
این محقق حوزوی با بیان این که امروز حوزه های علمیه نیز باید با تشکیل بانک اطلاعاتی نرم افزاری، تبلیغ دین در فضای نرم افزاری و مجازی، اقدامات لازم را انجام دهند، ابراز داشت: با دسترسی افراد به مطالب دینی و اخلاقی در فضای مجازی، مخاطبان می توانند سریع تر به مطالب مورد نظر و آموزه های اخلاقی دست یابند.
حجت الاسلام سبحانی در بخش دیگری از سخنان خود  با اشاره به تحصیل قریب به ۱۷۰ طلبه در مدرسه باقرالعلوم (ع) و با بیان این که هم اکنون ۱۲ نفر از اساتید این مدرسه از ائمه جماعات مساجد این شهرستان هستند، افزود: مدرسان این مدرسه علاوه بر آموزش علوم حوزوی به طلاب، با حضور در مساجد به تبلیغ و تبیین آموزه های دین اسلام در بین مخاطبان می پردازند.
وی در پایان یادآورشد: هم اکنون ۳۵ نفر از طلاب مدرسه علمیه باقرالعلوم (ع) کوهدشت که شرایط تبلیغی را دارا هستند با حضور در مدارس، علاوه براقامه نماز جماعت، پاسخگوی سوالات شرعی و شبهات دینی دانش آموزان نیز هستند.