رفتن به محتوای اصلی

نخستین کنگره بزرگداشت شهدای روحانی مدافع حرم برگزار می‌شود

تاریخ انتشار:
معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم از تجلیل از مقام شامخ 27 شهید روحانی مدافع حرم در قم خبر داد.
نخستین کنگره بزرگداشت شهدای روحانی مدافع حرم

به گزارش بلاغ به نقل از ایسنا،حجت‌الاسلام سعید روستا آزاد روز یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری اولین کنگره بزرگداشت شهدای روحانی مداقع حرم در قم اظهار کرد:این کنگره فرصتی مغتنم در جهت تعظیم شهدای والامقام روحانی و از مدافعین حرم است.
دبیر اولین کنگره بزرگداشت شهدای روحانی مدافع حرم افزود:این کنگره در هشتم مهرماه سال جاری با سخرانی آیت‌الله مکارم شیرازی در مدرسه علمیه امام موسی کاظم(ع) برگزار می شود.
وی خاطرنشان کرد:بزرگداشت شهدای روحانی مدافع حرم به همت مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه و دفتر تبلیغات اسلامی حوزه و مرکز خدمات حوزه‌های علمیه و جامعة المصطفی العالمیه برگزار و در آن از خانواده‌های 27 شهید روحانی مدافع حرم تجلیل خواهد شد.
حجت‌الاسلام روستا آزاد یادآور شد: شهدای مدافع حرم مظهر غیرت و مردانگی و شهامت و بزرگی و مظلومیت هستند که در جهت دفاع از شرف و انسانیت هیچ مرز و ملیتی را نمی‌شناختند و با خون خود تلاش کردند که شیعیان در آرامش باشند. شهدای حرم نه تنها شیعیان جهان بلکه مردم کشورهای منطقه و اروپایی و آمریکایی را نیز مدیون خود ساخته‌اند چرا که در مقابله با نا امنی منطقه و مبارزه با جنایت کاران خون خود را فدا کردند.
معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در رابطه با اهداف این کنگره اظهار کرد: آشنایی مردم با شهدای روحانی مدافع حرم و الگو گیری از بزرگواری و گذشت این شهیدان و تجلیل از خانواده‌های این شهیدان از جمله اهداف کنگره است که در این راستا خانواده شهدا از خوزستان و مازندران و فارس و البرز و ...در قم حضور می‌یابند.
وی گفت:از میان این 27 شهید روحانی مدافع حرم 17 شهید ایرانی و 10 شهید از افغانستان و عراق و پاکستان است که به منطقه اعزام شده بودند و در مقابله با تروریسم در سوریه و یا عراق به شهادت رسیدند.
حجت‌الاسلام روستا آزاد اظهار کرد: در طول دفاع مقدس روحانیت جایگاه مهم خود را در دفاع از ارزش‌های اسلامی و انقلابی ثابت کرده است و4600 نفر شهید روحانی در جبهه‌های حق علیه باطل نشان از حضور پر رنگ روحانیت در دفاع مقدس است.
وی خاطرنشان کرد:70 تن از طلبه‌ها و روحانیون حوزه‌های علمیه اعزامی از نجف نیز در دفاع از حرم اهل بیت(ع) به شهادت رسیدند و در تلاشیم به زودی بزرگداشتی برای این شهدا در نجف برگزار کنیم.
وی یادآور شد:ویژه نامه‌ای ارزشمند در این کنگره رونمایی می‌شود که در آن مهم ترین فتاوای مراجع در خصوص جهاد و پیامی از آیت‌الله سبحانی در رابطه با کنگره گردآوری شده است. همچنین غبارروبی حرم و دیدار با مراجع نیز از دیگر برنامه‌های تجلیل از خانواده شهدای روحانی مدافع حرم است.
حجت‌الاسلام روستا آزاد بیان کرد:230 شهید مدافع حرم در قم تدفین شده‌اند که غالبا از کشورهای افغانستان و پاکستان هستند.

 

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.