جمعه ۱۰ تير ۱۴۰۱ /۱ ذو الحجة ۱۴۴۳

مسیر

مدیرکل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم خبر داد:
حجت الاسلام کمال با اعلام خبر اعزام مبلغان عمومی و متخصص در زمینه های سبک زندگی اسلامی، آسیب های اجتماعی، خانواده و اعتیاد و... به مناسبت دهه فجر به سراسر کشور گفت: ثبت نام این اعزام ها از تاریخ ۵ بهمن ماه آغاز شده است.
یحیی کمال

حجت‌الاسلام و المسلمین یحیی کمال، مدیرکل امور تبلیغی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار بلاغ از اعزام مبلغان عمومی و متخصص در زمنیه های مختلف خبر داد و گفت: معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی در مناسبت های مختلف اقدام به اعزام مبلغ به سراسر کشور مخصوصا مناطق محروم کرده و در این مناسبت نیز بنابر رسالت فرهنگی و تبلیغی و بسط و ترویج و تعمیق اعتقادات دینی مردم، اقدام به اعزام مبلغان متخصص در زمینه سبک زندگی اسلامی، آسیب های اجتماعی، خانواده و اعتیاد و... می کند.
مدیر کل امور تبلیغی ضمن عرض تبريک فرا رسیدن سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) گفت: دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با توجه به رسالت فرهنگی، تبلیغی و انقلابی خود جهت تبلیغ دین اسلام، تبیین و گسترش معارف اسلامی و تحکیم مبانی نظام مقدس جمهوری اسلامی به مناسبت دهه مبارک فجر با رویکرد مقابله با آسیب های اجتماعی و تقویت نظام جمهوری اسلامی اقدام به اعزام مبلغ در قالب اعزام انفرادی وگروه های تبلیغی نموده است.
حجت الاسلام کمال ادامه داد: در دهه فجر معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی، اقدام به دو نوع اعزام نموده است:
الف. اعزام عمومی (فردی و گروهی) به سراسر کشور؛
ب.  اعزام تخصصی (فردی، گروهی، نخبگانی ) با موضوعات و رویکرد سبک زندگی اسلامی، آسیب های اجتماعی، خانواده و اعتیاد به مناطق مشترک، مرزی، خاص و استانهای البرز، قم و مرکزی؛ این اعزام ویژه مبلغان دارای مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی و مشاوره و نیزگروه های  تبلیغی تخصصی روانشناسی، مشاوره وپیشگیری از اعتیاد با حمایت ویژه خواهد بود.
وی افزود: اعزام های عمومی به سراسر کشور تنها در بازه زمانی دهه مبارک فجر از تاریخ ۱۲ بهمن لغایت  ۲۲بهمن امسال می باشد و این درحالی است که اداره کل امور تبلیغی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اعزام های تخصصی را بدلیل اهمیت کار و با توجه به درخواست و نیاز نهادهای مختلف و نیز درخواست گروه های تبلیغی از تاریخ ۱۲ بهمن لغایت ۲۷ اسفند ادامه خواهد داشت و از سال آینده نیز تبلیغ تخصصی در دستور کار معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی قرار می گیرد.
یحیی کمال با اشاره به رویکرد تخصصی دفتر تبلیغات اسلامی بصورت اعزام تخصصی گفت: سیاست و رویکرد جدی اداره کل امور تبلیغی حمایت و اعزام افراد متخصص در زمینه های آسیب های اجتماعی، خانواده و اعتیاد است و بدین منظور فعال سازی و تقویت کمیته های هدایت تبلیغی در همه استان ها در دستور کار قرار دادیم و تاکنون کمیته هدایت تبلیغی شش استان به منظور تجمیع ظرفیت و ظرفیت سازی تبلیغ تخصصی با حضور فعالان عرصه تبلیغ، مسئولان گروه های تبلیغی، نهادهای تبلیغی، مجمع نمایندگان طلاب برای آسیب شناسی منطقه و راه های اثربخشی تبلیغ در جامعه برگزار شده است.
وی ادامه داد: دفتر تبلیغات اسلامی در راستای عملیاتی شدن تبلیغ تخصصی جذب مبلغان ویژه و متخصص، برگزاری نشست های هم اندیشی و توجیهی و کارگاهی و آموزشی توانمند سازی مبلغان براساس نیازهای منطقه، فعال سازی کمیته هدایت تبلیغی در استان ها با جدیت دنبال می کند.
حجت الاسلام کمال مدیر کل امور تبلیغی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: امید داریم با این فعالیت ها بتوانیم قدردان تلاش امام راحل، مقام معظم رهبری، فرزندان انقلاب، شهدا که پرچم دار حقیقی نهضت انقلاب اسلامی هستند باشیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر: اعزام مبلغ به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی

نظرات

دارای کارشناسی ارشد ودوره های مشاوره واعتیاد
دوره بسیار خوبی است ومن باان موافق هستم
ارتباط در ایتا