رئیس گروه تولید محتوا خبر داد؛

فصلنامه علمی-تخصصی ره توشه ماه محرم 1401 منتشر شد - دانلود

تاریخ انتشار: 08:29 - 1401/04/28
به همت گروه تولید محتوای معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، فصلنامه علمی-تخصصی ره توشه ماه محرم 1401 منتشر شد.
فصلنامه علمی-تخصصی ره توشه ماه محرم 1401 منتشر شد - دانلود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بلاغ، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی آزادیان رئیس گروه تولید محتوای معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار ما از انتشار فصلنامه علمی-تخصصی ره توشه ماه محرم 1401 خبرداد.

حجت الاسلام والمسلمین آزادیان بیان کرد: فصلنامه علمی-تخصصی ره توشه ماه محرم 1401 در قالبِ سه گانۀ ره توشه اصلی برای عموم مبلغان، ره توشه ویژه خانواده و ره توشه ویژه مناطق مشترک منتشر گردیده است.

وی در ادامه افزود: ره توشه اصلی محرم به 12 موضوع مورد نیاز و کاربردی همچون «ترویج فرهنگ جهاد و شهادت بر اساس بیانیه گام دوم»، «جنایات فکری بنی‌امیه»، «جلوه‌های تدبیر و برنامه‌ریزی در نهضت حسینی»، «ویژگی‌های ملت حسینی»، «سرگذشت پیوستگان و جاماندگان از کاروان امام حسین ع»، «روش‌های امام حسین(ع) در تربیت اخلاقی پیروان»، «ویژگی‌های برتر یاران امام حسین(ع)»، «شکوه نماز در قیام امام حسین ع»، «نقش حضرت عباس ع و خاندانش در نشر فرهنگ اهل‌بیت ع»، «تحلیلی بر خطبه امام حسین ع در شب عاشورا»، «مروری بر خطبة حضرت زینب س در کوفه» و «راهبردهای امام سجاد ع در هدایت مردم و احیای اسلام محمدی» پرداخته است.

رئیس گروه تولید محتوا تصریح کرد: از موضوعات ره توشه ویژه خانواده می توان به عناوینی مانند «جایگاه اجتماعی زنان در عاشورا»، «بررسی روش‌های آموزش حجاب به دختران»، «نقش محبت در تربیت فرزندان»، «تربیت اجتماعی فرزندان در بستر نهاد خانواده»، «رفتارشناسی تربیت دینی در خانواده شهدا»، «نقش آموزشی خانواده در پیشگیری از جرائم و آسیب‌های اجتماعی فرزندان» و« تأثیر رسانه‌‌ها فضای مجازی بر سلامت اجتماعی زنان» اشاره نمود.

حجت الاسلام والمسلمین آزادیان گفت: در ره توشه مناطق مشترک بر موضوعاتی چون «انتظارات رسول اعظم ص از امت اسلامی»، «بایسته‌های تبلیغ در مناطق مشترک»، «جایگاه روزه عاشورا در فرهنگ اهل‌سنت شافعی»، «نگاهی به سیمای امام مهدی((عج)) در منابع اهل‌سنت»، «پاسخ به پرسش‌های مناطق مشترک» و «نگاهی گذرا به برخی از خاطرات تبلیغی در مناطق مشترک» تاکید شده است.

سردبیر فصلنامه ره توشه ادامه داد: گروه تولید محتوا این افتخار را دارد که با فراهم نمودن مطالب و متونی متقن، کاربردی و روزآمد، بخشی از نیازهای تبلیغی و فرهنگی مبلغان گرامی را تأمین نماید؛ به همین جهت مبلغان معزز برای دریافت فصلنامه علمی-تخصصی ره توشه ماه محرم 1401 و تمامی ره توشه های تبلغی منتشر شده درسالهای گذشته به سامانۀ ره توشه به نشانی  rahtoosheh.dte.ir مراجعه و از مطالب آن بهره مند شوند.

شایان ذکر است مبلغان محترم می توانند فایل PDF فصلنامه علمی-تخصصی ره توشه ماه محرم 1401 را از پایین همین صفحه دانلود نمایند.

جهت دریافت نسخه اندروید ره توشه کلیک نمایید.

دیدگاه‌ها

حسین علی 13:55 - 1401/05/06

با تشکر از زحمات شما گله ای دارم که چرا در تدوین ره توشه به قابلیت اجرایی شدن ره توشه و اصول سخنرانی و نیاز منبر مثل اقناع اندیشه و تحریک احساس و ... هیچ توجهی نمی کنید؟ اینها سخنرانی نیستند بلکه مقاله هستند بین مقاله و سخنرانی تفاوت زیاد است ،خواهش میکنم بعد از این به این قضیه توجه کنید

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.