معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی بیان کرد:

استفاده از ثروت معنوی دفاع مقدس یکی از راه های مقابله با طراحی های شوم دشمنان

تاریخ انتشار: 12:36 - 1400/06/31
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی در مراسم آیین رونمایی از آثار ادبی ایثار و شهادت "بال و پرهای امام اظهار داشت: تولیدات فرهنگی با موضوع دفاع مقدس و استفاده از ثروت و معدن بی کران دفاع مقدس یکی از راه مقابله با دشمنان می باشد

به گزارش خبرنگار بلاغ، به همت معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس و به منظور پاسداشت ارزش های انقلابی با همکاری ستاد کنگره شهدای استان قم و سپاه علی ابن ابی طالب(ع) جلسه آیین رونمایی از آثار ادبی ایثار و شهادت "بال و پرهای امام" در سالن جلسات مرکز همایش های غدیر برگزار گردید

در ابتدای این مراسم که با حضور حجت الاسلام والمسلمین احمد واعظی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی و سردارموحد جانشین فرمانده سپاه علی بن ابی طالب قم  برگزار شد، معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حجت الاسلام والمسلمین سعید روستاآزاد ضمن خیر مقدم و تسلیت به مناسبت ایام عزاداری حضرت سیدالشهداء اظهار داشت: در عصر کنونی بیش از هر زمانی نیازمند زنده نگهداشتن سیره، یاد و خاطری شهدای هشت سال دفاع مقدس هستیم.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرموده اند، دفاع مقدس و راهیان نور یک فناوری نوین از سرگذشت و حماسه آفرینی دلیرمردان کشور عزیزمان ایران می باشد. باید توجه داشت که فناوری یک قدم جلوتر از علم بوده و اگر علم راه حلی را برای مشکلات پیدا کند  فناوری گفته می شود.

حجت الاسلام والمسلمین روستاآزاد بیان کرد: تولیدات فرهنگی با موضوع دفاع مقدس و آثار ادبی ایثار و شهادت و استفاده از ثروت و معدن بی کران دفاع مقدس یکی از راه مقابله با طراحی های بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده و لازم است مجموعه های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی از این ثروت معنوی نهایت استفاده را ببرند.

وی در ادامه افزود: در راستای زنده نگهداشتن یاد و خاطری شهدای هشت سال دفاع مقدس و آشنا کردن عموم افراد جامعه با سیره و خاطرات شهدا، معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اقدام به تولید و نشر چهار اثرارزشمند در قالب کتاب در عرصه حوزه دفاع مقدس نموده است.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اظهار داشت: اولین اثر از تولیدات جدید معاونت در حوزه دفاع مقدس کتاب "بال و پرهای امام (ره)" بوده که در این کتاب ابعاد گوناگون زندگی و مدیریت نمایندگان امام (ره) و ائمه جمعه در استان ها خصوصاً شهدای محراب مورد بررسی قرار گرفته است.

دکتر روستاآزاد بیان کرد: کتاب "مقتل شهدای دفاع مقدس" دومین اثر از مجموعه زحمات گروه تولید و محتوای معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی است که کتاب با هدف پرورش روضه و تطبیق نحوه شهادت شهدای دفاع مقدس با نحوه شهادت اهل بیت (علیهم السلام) و شهدای کربلا  نوشته شده است.

وی در ادامه بر ضرورت رفتار شناسی فرماندهان دفاع مقدس نسبت به خانواده و همسر اشاره کرد و گفت: اثر سوم  کتاب "همسران زمینی، سرداران آسمانی" است که به رفتارشناسی فرماندهان دفاع مقدس در خانواده و برخورد آنان با اعضای خانواده خصوصاً همسر می پردازد و با توجه به آسیب ها و مشکلات ناشی از عدم رعایت بعضی اصول و نکات که هم اکنون بسیاری از خانواده ها با آن درگیر هستند محتوای این کتاب الگوی مناسبی برای مردان جامعه و روش صحیح برخورد با اعضای خانواده خواهد بود.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی گفت: با همکاری موسسه سیره شهدا کتاب "بایسته های فرهنگ جهاد و شهادت" با 330 صفحه عنوان چهارمین اثر را به خود اختصاص داده و روان بودن و ویرایش تخصصی آن از ویژگی های مهم این اثر می باشد.

وی مستندسازی حضور جامعه روحانیت و مبلغان دفتر تبلیغات اسلامی در جبهه ها را امری مهم و ضروری برشمرد و اظهار داشت: با تلاش های بسیاری که صورت گرفته است حدود 2000 دقیقه صوت از پیشکسوتان و روحانیون معزز حضور یافته در جبهه های دفاع مقدس ضبط شده و با مطالعات انجام گرفته بر روزنامه های کیهان، اطلاعات و ...، در آینده نزدیک موضوع مستندسازی حضور مبلغان در جبهه ها به مرحله عملیاتی خواهد رسید.

دکتر روستاآزاد بیان کرد: حضور فعال مبلغان در اوائل شکل گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی و هجرت 2200 نفری روحانیت جهت تبیین و ترویج مبانی نظام اسلامی در همه‌پرسی نظام جمهوری اسلامی سال 1358 که به برکت همین اعزام مبلغان، آرای موافقت 98 درصدی را به خود گرفت، این حضور فعال مبلغان کمتر در رسانه های ملی و مستند ها به آن پرداخته شده است.

گزارش تصویری

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.