رفتن به محتوای اصلی
به همت پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن صورت گرفت:

تولید اپلیکیشن فرهنگنامه قرآنی حضرت محمد (صلی الله علیه و آله)

تاریخ انتشار:
رئیس میز توسعه و تعمیق فرهنگ قرآن دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم از تولید جامع ترین فرهنگ موضوعی قرآن مربوط به حضرت محمد(صلی الله علیه وآله) در قالب اپلیکیشن موبایلی خبر داد.

به گزارش خبرنگار بلاغ، حجت الاسلام والمسلمین عیسی عیسی زاده در گفت و گویی اعلام کرد: جامع ترین فرهنگ موضوعی قرآن مربوط به حضرت محمد(ص) از سوی گروه فرهنگ نامه های قرآنی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن و اداره فناوری اطلاعات پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن تهیه و در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.

مدیر گروه فرهنگنامه‌های قرآنی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن ادامه داد: این پروژه به صورت نرم افزار موبایلی به صورت رایگان در اپلیکیشن بازار قابل دریافت می باشد و نسخه تحت وب آن نیز در پرتال جامع علوم و معارف قرآن در دسترس علاقمندان قرار دارد.

حجت الاسلام والمسلمین عیسی زاده در خصوص ویژگی های این اثر قرآنی اظهار داشت: در این پروژه اطلاعات مربوط به صدها عنوان اصلی و هزاران عنوان فرعی مربوط  به پیامبر اکرم (ص)، با ساختار الفبایی موضوعی از قرآن استخراج و ارائه شده است. 

وی بیان داشت: این معجم موضوعی قرآن می تواند زمینه تولید ده‌ها مقاله، پایان نامه و کتاب را در موضوع رسول خدا (صلی الله علیه و آله ) فراهم نماید و اطلاعات این فرهنگ نامه از بزرگ ترین معجم معنایی قرآن با عنوان فرهنگ قرآن استخراج شده است.

علاقمندان می توانند جهت دانلود نرم افزار موبایلی فرهنگنامه قرآنی حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) از طریق آدرس https://quran.isca.ac.ir/fa/attachment/apps/mohammad.apk اقدام کنند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.