رفتن به محتوای اصلی
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی؛

لزوم تبیین بیش از پیش مقام پیامبر در جامعه

تاریخ انتشار:
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی در همایش «پیامبر رحمت، الگوی جهانی» بیان کرد: ایام ولادت حضرت پیامبر گرامی(ص) زمان مناسبی است که جایگاه والای ایشان مورد بررسی و برای افراد جامعه تبیین شود.
لزوم تبیین بیش از پیش مقام پیامبر در جامعه

به گزارش خبرنگار بلاغ، به همت معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با همکاری بنیاد رسول رحمت(ص) همایش «پیامبر رحمت، الگوی جهانی» چهارشنبه 20 مهرماه در سالن همایش های غدیر برگزار شد.

در ابتدای این همایش حجت الاسلام والمسلمین سعید روستاآزاد معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی ضمن بیان هدف از برگزاری این همایش اظهار داشت: هدف از برگزاری این همایش تبیین جایگاه والای پیامبر خاتم (ص) بوده و جامعه کنونی بیش از پیش نیازمند تبیین سیره عملی آن حضرت می باشد.

وی در ادامه با اشاره به آیه 128 سوره مبارکه توبه، بیان کرد: قرآن کریم هنگام معرفی پیامبر از عبارت مهمی چون «لَقَد جاءَكُم رَسولٌ مِن أَنفُسِكُم عَزيزٌ عَلَيهِ ما عَنِتُّم حَريصٌ عَلَيكُم بِالمُؤمِنينَ رَءوفٌ رَحيمٌ» استفاده می کند، به یقین، رسولی از خود شما بسویتان آمد که رنجهای شما بر او سخت است؛ و اصرار بر هدایت شما دارد؛ و نسبت به مؤمنان، رئوف و مهربان است.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی گفت: حضرت امیر مومنان علی (ع) نیز برای معرفی پیامبر خاتم، خود را بنده ای از بندگان ایشان نام برده و تمام فضیلت های انسانی را برای رسول خدا بر می شمرد.

حجت الاسلام والمسلمین روستاآزاد اظهار داشت: مسئولین نسبت به تکمیل فیلم «محمد رسول الله» که توسط کارگردان محترم جناب آقای مجید مجیدی ساخته شده است، اقدامات لازم را انجام دهند زیرا هجمه هایی که نسبت به شخصیت مکرم پیامبر خاتم(ص) صورت می گیرد عموم آن هجمه های رسانه ای بوده و سزاوار است جامعه اسلامی نیز با ورود به تولیدات رسانه ای در مقابل این هجمه ها بایستد.

گفتنی است در ادامه این همایش حجج اسلام دکتر رفیعی و جباری و پروفسور لگنهاوزن، در موضوعاتی چون «بایسته های تبلیغ دین در عصر حاضر بر اساس سبک تبلیغی پیامبر(ص)»، «چرایی پیامبر ستیزی از سوی جریان های سیاسی و فرهنگی فعال دنیا» و «سبک زندگی رسول رحمت و نقش آن در برون رفت از جهل مدرن» به ارائه مطالب پرداختند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.