رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان:

فعالیت های تبلیغ نوین در امتداد تبلیغ سنتی است

تاریخ انتشار: 08:26 - 1396/06/09
فضای مجازی فرصتی برای بهره گیری از ارتباط ارزان و سهل الوصول با دنیاست که اگر آن را از دست بدهیم، نبض این جریان به دست کسانی خواهد افتاد که بر پایه اندیشه های دینی فعالیت نمی کنند.
حجت الاسلام قطبی

به گزارش بلاغ به نقل از روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین محمد قطبی، رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان در آیین افتتاحیه و شروع به کار رسمی گروه های تبلیغ نوین و خاق که در دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان برگزار شد، اظهارکرد: دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان طی دو سال گذشته در راستای برنامه های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، از جمله تشکیل گروه های تبلیغ نوین و خلاق که ضرورت آن برای همگان محرز بوده، حرکت کرده است.
وی افزود: امروز مفتخریم که بالغ بر ۳۰ گروه تبلیغ نوین تشکیل شده که هویت اصلی خود را یافته و فرایند ثبت و صدور اعتبارنامه آنها تا حدودی محقق شده است.
حجت الاسلام و المسلمین قطبی ادامه داد: امروز در عرصه های فضای مجازی، رسانه، هنر، خدمات تبلیغی و تبلیغ شفاهی و سنتی، خلاقیت های قابل توجهی شکل گرفته است و تلاش کردیم فضا و فرصتی را ایجاد کنیم تا فعالان عرصه تبلیغ بتوانند با توان و همت خود کارهای خوبی انجام دهند و با بضاعت ناچیز خود مکان کوچکی برای آنها تهیه کردیم.
وی اضافه کرد: به لطف خدا، اولین مرکز رشد حوزه علوم اسلامی با رویکرد فرهنگ و هنر حدود چهار سال پیش تأسیس شد و امروز در سراسر کشور، چندین مرکز رشد وابسته به بخش های علمی و فناوری وجود دارد که به صورت رسمی و مطابق با قانون مصوب مجلس از این فعالیت ها حمایت می شود.
رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان خاطرنشان کرد: تاش کردیم از نمونه های رایج در داخل و خارج از کشور متناسب با فعالیت های خود استفاده نموده و طبق آیین نامه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و بدون تخطی از آن، وارد عرصه آفرینش گری شویم؛ به همین سبب، زمینه ای را فراهم کرده ایم که به جرأت می توان گفت نسل نویی از فعالیت های تبلیغی در دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان شکل گرفته که در امتداد تبلیغ سنتی و نه نافی آن است.
وی اظهار کرد: امروز نسل جدید زمان زیادی از وقت خود را در فضای مجازی سپری می کند که نباید از این موضوع غفلت کنیم و باید با روش های نوین و خلاقانه آنها را جذب نماییم، البته ورود به این عرصه زیاد پیچیده نیست و چه بسا افرادی هستند که جمعیت انبوهی را در یک محیط مجازی جمع کرده و به آنها خدمات فرهنگی، اجتماعی و فکری ارائه می دهند.
حجت الاسلام و الملسمین قطبی تصریح کرد: به تعبیر زیبای مقام معظم رهبری، فضای مجازی به اندازه انقلاب بزرگ است و عظمت دارد، فضای مجازی یک فرصت برای بهره گیری از ارتباط ارزان و سهل الوصول با دنیا محسوب م یشود که نباید آن را از دست بدهیم.
وی گفت: امروزه نبض فرایندهای تبلیغی در سطح جهان در اختیار جوانان خوش فکر، اهل بینش و خلّقی است که بخشی از همت آنها عیان شده و بروز پیدا کرده و در نتیجه می توانند وارد عرصه های مختلف شده و کارهای بزرگی انجام دهند، در عرصه تبلیغ نیز اگر کوتاهی کنیم، ممکن است کسانی نبض این جریان را به دست گیرند که بر پایه اندیشه های دینی فعالیت نمی کنند.

دیدگاه‌ها

میثم خدابنده لو 18:06 - 1396/06/20

اینکه دفتر تبلیغات درراستای فضای مجازی فعالیت جدی واثرگذار راآغاز کرده برای طلاب کار تبلیغ درفضای مجازی آسان ومطمئن میکند

محمد علی کمالی ... 16:04 - 1400/04/08

من هم می خواهم عضو فعال در گروه فرهنگی دفتر قرار گیرم

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.