شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ /۷ شوال ۱۴۴۱

مسیر

ثبت‌کنندگان محترم خواهشمند است قبل از ثبت‌نام، نکات زیر را با دقت مطالعه فرمایید:

 

 1. موضوع آسیب‌های اجتماعی از جمله مسائلی است که چندسالی است به صورت جدی مورد توجه مسئولان و دلسوزان قرار گرفته است. «امداد فرهنگی» نوعی از مواجهه با این مسئله است که سعی می‌کند متناسب با ویژگی‌های بومی اسلامی- ایرانی با تاکید بر حوزه پیشگیری از وقوع آسیب با رویکرد مددکارانه به مواجهه با آسیب‌دیدگان بپردازد. به عبارت دیگر امدادگر فرهنگی فرد، گروه یا نهادی است که تلاش می‌کند مبتنی بر دانش دینی و ظرفیت‌های فرهنگی بومی منطقه، از وقوع و یا تشدید آسیب فرهنگی اجتماعی جلوگیری کرده و مسیر رشد و ارتقای فرد و جامعه را فراهم سازد.
 2. دوره تربیت پژوهشگری امداد فرهنگی با هدف تقویت دانش و محتوای امداد فرهنگی برگزار می‌شود. به عبارت دیگر هدف این دوره تربیت امدادگر فرهنگی نیست؛ هدف دوره تربیت پژوهشگرانی است که بتوانند دانش ضمنی امدادگران فرهنگی (که در بند ۱ تعریف شد) را به دانش آشکار و مکتوب تبدیل کنند.
 3. یکی از مهمترین معیارهای پذیرش نهایی، داشتن توان و سابقه پژوهشگری میدانی (خصوصا پژوهش‌های کیفی و مصاحبه‌محور) و سابقه انجام فعالیت‌های امدادگری فرهنگی و تبلیغی است. (لازم به ذکر است پذیرش نهایی بعد از بررسی رزومه ثبت‌نام کنندگان و انجام مصاحبه تخصصی انجام خواهد شد)
 4. دوره تربیت پژوهشگر امداد فرهنگی، در بازه زمانی حدود ۶ ماه انجام خواهد شد. در گام اول و طی اردوی ۳ روزه وسف، شرکت‌کنندگان با اهداف دوره و روش‌های انجام پژوهش آشنا خواهند شد. بعد از آن شرکت‌کنندگان در قالب گروه‌های ۵-۶ نفره تحت نظر یک استاد خبره به عنوان راهنمای گروه در موضوعی مشخص فعالیت پژوهشی انجام خواهند داد.
 5. هر یک از اعضا باید در مدت زمان ۶ ماهه ضمن انجام تعدادی مصاحبه و مطالعه منابع مرتبط گزارش پژوهشی را متناسب با نظر استاد و راهنمای گروه ارائه کند.
 6. اعضای هر گروه به صورت ماهانه یا دو هفته‌ای (متناسب با نظر استاد گروه)، جلسات همفکری و آموزشی خواهند داشت.
 7. گواهی دوره بعد از اتمام دوره و انجام فعالیت‌های پژوهشی اعضا ارائه خواهد شد.
 8. متناسب با فعالیت‌های پژوهشی، مبلغی به عنوان حق پژوهشی به اعضا ارائه خواهد شد.
 9. حداکثر سن شرکت کنندگان در دوره ۴۰ سال باید باشد
 10. حداقل مدرک تحصیلی برای پذیرش در دوره سطح ۳  و یا کارشناسی ارشد( یا در حال اتمام دوره) است.
 11. هزینه شرکت در دوره برای پذیرفته‌شدگان نهایی ۵۰ هزار تومان است.

زمان برگزاری ۱۶ الی ۱۸ مرداد ماه، دهکده فرهنگی وسف

جهت ارتباط با مرکز از ساعت۹ الی ۱۳ با شماره ۰۲۵۳۱۱۵۴۴۳۷ تماس بگیرید.

آخرین مهلت ثبت نام یکشنبه۲۳ تیر ماه