چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ /۱۹ رجب ۱۴۴۲

مسیر

مدیرکل تبلیغ تخصصی بیان کرد:
مدیرکل تبلیغ تخصصی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم اظهار داشت: برای حضور و فعالیت فرهنگی و تبلیغی در زندان های کشور، مبلغان متخصص هم از نظر علمی و دانشی و هم در زمینه سابقه و مهارت دارای سطح بالایی می باشند.

به گزارش خبرنگار بلاغ، دکتر اباذر جعفری مدیر کل تبلیغ تخصصی در جلسه دیدار رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور با حجت الاسلام و المسلمین سعید روستا آزاد معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی، از آمادگی علمی و مهارتی مبلغان متخصص برای حضور در زندان های کشور خبر داد.

مدیرکل تبلیغ تخصصی اظهار داشت: در خصوص فعالیت های فرهنگی و تبلیغی در زندان های کشور، مبلغان متخصص پذیرش شده در اداره کل تبلیغ تخصصی که تعداد آن ها بالغ بر ۱۰۰۰ نفر می باشد، هم از جهت علمی و هم از نظر سابقه و مهارت در سطح بالایی قرار دارند.

وی در ادامه مطالب خود افزود: اگر چه تاکنون فعالیت های فرهنگی و تبلیغی خوبی در زندان های کشور صورت گرفته است اما برای ارتقاء و بالا بردن سطح اینگونه فعالیت ها، نیازمند طرح های برنامه ریزی شده و ساماندهی فعالیت ها هستیم.

دکتر جعفری اظهار داشت: مساله آموزش معارف دینی برای افراد زندانی و همچنین مددکاران زندان ها یکی از اهداف حضور مبلغان متخصص در زندان ها است که باید مورد توجه و دقت قرار گیرد.

مدیرکل تبلیغ تخصصی موضوع "مشاوره" در خلال فعالیت های تبلیغی در زندان ها را امری مهم برشمرد و گفت: مشاوره فردی در موضوعات مختلف اخلاقی، تربیتی و فرق و دیگر موضوعاتی که با تعامل مبلغان متخصص با افرادی زندانی نیاز سنجی می شود، در فعالیت های مبلغان در زندان ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی به مسئاله "امداد فرهنگی" اشاره کرد و اظهار داشت: بحث "امداد فرهنگی" که چند سالی است که در دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در موضوعات مختلف پیگیری می شود قابلیت پیگیری آن در خصوص فعالیت در زندان های کشور را نیز دارد. با این طرح افراد زندانی و همچنین خانواده هایشان در طول مدت زندانی و بعد از آزادی فرد زندانی از خدمات فرهنگی و تبلیغی برخوردار خواهند شد.

گزارش تصویری