مسیر

مدیر گروه تبلیغ مکتوب هنری منادی حق خبر داد؛
همچنین نرم افزار چند رسانه ایی زندگی متعالی در ۴محور خانوادگی در حال پژوهش است که انشالله تا چندماه دیگر آماده و عرضه خواهد شد.

حجت الاسلام حاجیلو از فعالان عرصه مکتوب و مدیر گروه تبلیغ مکتوب هنری منادی حق، اداره تبلیغ مکتوب وهنری معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی به گفتگو با خبرنگار بلاغ پرداخت و گفت: نرم افزار چند رسانه ایی المروج که بسته تبلیغی مورد نیاز مبلغین است در مجموعه دو عدد dvd تولید شد. همچنین نرم افزار چند رسانه ایی راه هدایت به همراه کتابچه مخصوص برای تبلیغ دانش آموزی که موضوعات پیرامون مسائل یک نوجوان می باشد نیز در سال ۱۳۹۵ تولید و منتشر شد.

لطفا به طور کامل گروه تبلیغی خود را معرفی بفرمایید؟
گروه تبلیغ نوین منادی حق متشکل از طلاب متخصص در رشته های علوم انسانی می باشد که برای ترویج مفاهیم دینی بصورت تبلیغ مکتوب مشغول به فعالیت است .

از چه زمانی فعالیت های گروه شروع کرده اید و چه انگیزه ای باعث شد شما به این عرصه وارد شوید؟
پیرو گروه فرهنگی تربیتی ندای حق که از سال ۱۳۹۲ مشغول به فعالیت تبلیغی در استان هرمزگان می باشد مبلغین گروه بدلیل کار نمایشگاهی دانشجویی و دانش اموزی در منطقه براساس نیازهای  فرهنگی دینی مردم ، تصمیم گرفتند در زمینه پژوهش مفاهیم دینی خصوصا در بخش مسائل اجتماعی مورد نیاز مشغول فعالیت شوند لذا ازابتدای  سال ۱۳۹۴ با مجوز رسمی در بخش تبلیغ نوین گروه تبلیغی منادی حق با کادر پژوهشی ۱۵ نفره شکل گرفت و تا سال جاری تولیداتی نیز داشته است که در استان هرمزگان بصورت نمونه نیز اجرا شد و مورد استقبال و بازدهی بالا قرار گرفت .

موضوع تخصصی شما در امر تبلیغ گروهی چیست و کمی در مورد اهمیت آن توضیح دهید؟
بدلیل اینکه کادر پژوهشی گروه ، تخصص در زمینه علوم انسانی مثل روان شناسی ، تربیتی ، مشاوره ، مدیریت ، اقتصاد و... دارند وهمچنین نیازهای  قشر جوان ونوجوان و خانواده های تازه شکل گرفته ، مسائل اجتماعی می باشد لذا غالبا موضوعات تولیدی گروه در زمینه مسایل اجتماعی وخانواده می باشد .

آیا در این زمینه موفقیت هایی کسب کرده اید؟
بله ، بحمدالله در طول این دوسال تولیداتی گروه داشته است مثل : نرم افزار چند رسانه ایی المروج که بسته تبلیغی مورد نیاز مبلغین در مجموعه دو عدد dvd تولید شد همچنین نرم افزار چند رسانه ایی راه هدایت به همراه کتابچه مخصوص برای تبلیغ دانش اموزی که موضوعات پیرامون مسائل یک نوجوان می باشد نیز در سال ۱۳۹۵ تولید شد ودرحال حاضر مجموعه کتاب لذت زندگی در ۴ جلد یک منبع تقریبا کامل پیرامون مسایل متقابل والدین وفرزندان می باشد در حال تولید می باشد.ت
همچنین نرم افزار چند رسانه ایی زندگی متعالی در ۴محور خانوادگی در حال پژوهش است که  انشالله تا چندماه دیگر آماده و عرضه می شود.

توصیه و پیشنهاد شما برای تبلیغ گروهی طلاب چیست؟
طبق آیه قرآن مشورت یکی از مهمترین راه کارها برای رفع مشکلات و پیشرفت امور می باشد همچنین اجتماع نیز در اسلام اهمیت فراوان دارد  بخاطر همین اگر فعالیت مبلغین بصورت گروهی باشد یک هم افزایی منجسم شکل گرفته که باعث میشود یک کار تبلیغی بصورت منظم ، دقیق و حساب شده انجام شود که بازدهی بالایی نیز در پی دارد .

در پایان نظر شما در مورد حمایت های دفتر تبلیغات اسلامی چیست؟
جا دارد ابتدا از مسئولین  دفتر تبلیغات اسلامی خصوصا بخش تبلیغ نوین که بستر مناسبی برای مبلغانی که دغدغه پژوهش مفاهیم دینی را دارند و انان را حمایت می کنند  تقدیر و تشکر کنم. انشالله که این روند تبلیغی را همچنین با حمایت های بیشتر و روز افزون خود ، ادامه دهند تا گروه های تبلیغی بتوانند با انگیزه بیشتر دراین عرصه فعالیت داشته باشند.