مسیر

فعال عرصه مکتوب،هنری در گفتگو با بلاغ:
سعی بر آن است در این عرصه گام های بزرگی برداشته شود همچنین با استفاده از شیوه های نوین مثل تولید اپلیکیشن بتوانیم موفق به انتقال مفاهیم قرآنی به عموم مردم، مخصوصا مقطع کودک و نوجوان شویم.

حجت الاسلام نطاق از فعالان عرصه مکتوب،هنری و مسئول گروه تبلیغ نوین میعاد، اداره تبلیغ مکتوب و هنری معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به گفتگو با خبرنگار بلاغ پرداخت و گفت: گروه تبلیغی میعاد متشکل از طلاب و روحانیون جوان و انقلابی میباشد که  به صورت رسمی فعالیت تبلیغ نوین خود را از سال ۱۳۹۵در دفتر تبلیغات اسلامی قم آغاز نموده است.

وی اظهار داشت: انگیزه ما از ورود به عرصه تبلیغ نوین، به کارگیری روش های کار آمد و نوین در تبیلغ معارف و آموزه های دینی می باشد که با لطف و عنایت خداوند متعال توانسته ایم اقدامات موثری هم در این زمینه انجام دهیم.

مدیر گروه تبلیغ نوین میعاد با اشاره به کار تخصصی این گروه افزود: موضوع تخصصی گروه تبلیغ نوین میعاد ترویج فرهنگ و آموزه های قرآنی از طریق شیوه های موثر و نوین می باشد که زیر نظر اساتید مجرب قرآن کریم ایده های بدیع و کارآمد را تدوین نموده است. که در حال حاضر مشغول به تحقق ایده های مذکور هستیم.

وی در ادامه گفت: متاسفانه با وجود مراکز قرآنی بسیار از جمله دارالقرآن های سپاه،آموزش و پرورش،سازمان تبلیغات اسلامی،شهرداری ها،فرهنگسرها،اداره اوقاف،وزارت ارشاد و کانون های فرهنگی مساجد و... متناسب با نیاز امروز جامعه،مخصوصا فضای مجازی اقدامات موثر و مناسبی قرار نگرفته است و از شیوه ها و ابزارهای نوین در تبلیغ مفاهیم قرآنی استفاده بهینه انجام نگرفته است.

نطاق خاطر نشان کرد: سعی ما بر آن است در این عرصه گام های بزرگی برداشته شود، همچنین با استفاده از شیوه های نوین مثل تولید اپلیکیشن بتوانیم موفق به انتقال مفاهیم قرآنی به عموم مردم، مخصوصا مقطع کودک و نوجوان شویم. 

وی به بیان موفقیت های گروه تبلیغی میعاد پرداخت و افزود: این گروه تبلیغی در جشنواره جنات دفتر تبلیغات اسلامی در سال ۱۳۹۵ جزء منتخبین و برگزیدگان این جشنواره قرار گرفت.
همچنین در سال ۱۳۹۶ با شرکت در جشنواره ایده های قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه اصفهان از بین حدود۵۰۰طرح و ایده ی قرآنی از سراسر کشور موفق به کسب رتبه ششم گردید و ۳ ایده ی قرآنی که تحت نظر اساتید مجرب قرآنی تهیه و تدوین گردید بود،بعنوان ایده های منتخب قرآنی برگزیده گردید.

مدیر گروه تبلیغ نوین میعاد با اشاره به اهمیت کار گروهی عنوان داشت: تبلیغ به صورت گروهی بسیار موثر و کارآمدتر خواهد بود و با توجه به گستردگی تهاجم و جنگ فرهنگی پیش رو، در حقیقت ما چاره ای جز تبلیغ به صورت گروهی و تشکیلاتی نداریم.

حجت الاسلام نطاق در پایان گفت: در این بخش برخود لازم میدانم که از صمیم قلب از مسئولان محترم دفتر تبلیغات اسلامی کمال تقدیر و تشکر را انجام دهم، چرا که با مورد حمایت قرار دادن ایده های نوین، بستری مناسب برای رشد فردی و گروهی مبلغان جوان و مشتاق را فراهم نموده اند.
بدون شک اگر حمایت های انجام شده از سمت دفتر تبلیغات اسلامی از مجموعه ما انجام نمی گرفت در حال حاضر شاهد موفقیت هایی از قبیل جشنواره ایده های قرآنی و غیره نبودیم.