دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ /۱۱ جمادى الآخر ۱۴۴۲

مسیر

کارشناس کارگروه سبک زندگی اداره تبلیغ رسانه ای خبر داد:
از جمله کارهای تولیدی کارگروه سبک زندگی می توان به فیلم کوتاه "آتش" اشاره کرد که تصویربرداری آن اخیرا به پایان رسیده است.

خانم ذوقی از طلاب حوزه علمیه، دانش آموخته دانشکده صدا و سیما و مسئول کارگروه سبک زندگی اداره تبلیغ رسانه ای معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی در گفتگو با خبرنگار بلاغ عنوان داشت: با توجه به اهمیت رسانه در عصر کنونی و تاثیر آن بر روی جامعه، موضوع تخصصی کارگروه خواهران، تولید فیلمنامه با مضامین عمیق دینی است.

وی گفت: از جمله کارهای تولیدی می توان به فیلم کوتاه "آتش" اشاره کرد که تصویربرداری آن اخیرا به پایان رسیده است.

کارشناس کارگروه سبک زندگی اداره تبلیغ رسانه ای معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی ابراز داشت: کار گروه سبک زندگی اسلامی متشکل از خواهران طلبه است، که دوره های هنر رسانه را دیده اند.

دانش آموخته دانشکده صدا و سیما بیان داشت: این کار گروه از اردیبهشت ۹۴  به طور رسمی شروع به کار کرد. این گروه حدود ۲۰ نفر هستند و عمدتا از رشته ادبیات نمایشی در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده اند.

وی افزود: در این مدت بیش از ۲۰ جلسه کارگاهی تشکیل شده است که ماحصل آن نگارش چندین فیلمنامه کوتاه در موضوعات دینی است، البته از تعداد ۳۰ فیلمنامه ارائه شده حدود ۵  فیلمنامه تصویب و به مرحله ساخت رسیده است.

ذوقی به اهم فعالیت های هنری این کارگروه اشاره کرد و گفت: تولید فیلم های کوتاه، کنترل شد، فردا شاید، یک روز معمولی، طرح ماندگار، باغ ما، و همچنین فیلمنامه های انیمیشن بلند یاوران کوچک،انیمیشن موشیما ،قهرمان بی تار، و ده ها فیلمنامه کوتاه از جمله فعالیت های این کارگروه است.

وی خاطر نشان کرد: دفتر تبلیغات اسلامی سعی در حمایت ویژه ای از این گروه دارد. البته تقسیم کارگروه به سه گروه تبلیغی و ثبت گروه ها امید کارگروه را به حمایت افزایش داد. حمایت های دفتر تبلیغات از گروه خواهران تاکنون شامل چند طرح محدود از میان طرح های بسیار بوده است، ولی خواهران در این گروه به فعالیت خود ادامه می دهند چون رسالت و هدف گروه فراتر از حمایت مادی اثر است.

کارشناس کارگروه سبک زندگی اداره تبلیغ رسانه ای معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اظهار داشت: در راستای حمایت های دفتر تبلیغات اسلامی فیلم کوتاه آتش تولید شد. طرح فیلم کوتاه آتش در کارگروه خواهران بررسی شد و به عنوان اولین فیلم کوتاه کارگروه با تایید دفترتبلیغات و همکاری اعضای کارگروه در این پروژه، مراحل اولیه آن به اتمام رسید.
 

نظرات

با سلام چطور می‌شود با مدیر کار گروه سبک زندگی در ارتباط باشیم برای ارایه کارهای فرهنگی و هنری فیلم ومستند روایی درای کوما و انیمیشن وداستان های کوتاه قرآن وروایات نشر معارف حقه اهل بیت علیهم‌السلام انشالله