معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی تاکید کرد:

تاثیر بسزای مشاوره های قبل از ازدواج در کاهش آمار طلاق

تاریخ انتشار: 09:54 - 1400/04/08
حجت الاسلام والمسلمین سعید روستاآزاد در جلسه همکاری مشترک معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی با معاونت پیشگیری از جرم دادگستری قم بر ضرروت برگزاری مشاوره های قبل از ازدواج برای زوج های جوان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار بلاغ، جلسه همکاری مشترک  معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی با معاونت پیشگیری از جرم دادگستری قم برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین روستاآزاد ضمن تقدیر و تشکر از عوامل معاونت پیشگیری از جرم دادگستری قم در راستای همکاری با معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اظهار داشت: همکاری های خوبی در چند ماه اخیر صورت گرفته است اما این همکاری ها به لحاظ کیفی و کمی باید بیشتر شود.

وی در ادامه مطالب خود با اشاره به حضور هدفمند مبلغان متخصص در زمینه مشاوره در دادگستری قم، بیان کرد: اداره کل تبلیغ تخصصی، مبلغان متخصص در زمینه مشاوره و روانشناسی را جهت همکاری های سودمند به دادگستری قم اعزام کرده است که شاهد موفقیت های چشمگیری بوده ایم.

معاون فرهنگی و تبلیغی گفت: به رسمیت شناختن مبلغان متخصصی که به دادگستری قم اعزام می شوند و همچنین ایجاد فضای مناسب برای ارائه مشاوره به جامعه هدف، یکی از درخواست های اصلی ما از معاونت پیشگیری از جرم دادگستری می باشد.

وی در ادامه افزود: افرادی که برای طلاق به دادگستری می آیند شاید در ظاهر اولین اقدام قانونی آنها در خصوص طلاق باشد اما در حقیقت آخرین راه کار آنها می باشد، چون راه حلی پیدا نکرده و ناامید از ادامه زندگی مشترک شده اند لذا به داداگستری رجوع می کنند. 

دکتر روستا آزاد مشاوره قبل از ازدواج برای زوج های جوان را امری مهم برشمرد و اظهار داشت: مشاوره های قبل از ازدواج کمک شایانی به زوج های جوان در راستای شناخت هرچه بهتر آنها نسبت به هم و آشنا شدن به ویژگی های زندگی مشترک و همچنین تاثیر بسزایی در روند کاهش آمار طلاق دارد.

گفتنی است در ابتدای این جلسه حجت الاسلام عبدالمجید یزدی معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قم به ارائه گزارشی از روند همکاری این معاونت با معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی پرداخت.

گزارش تصویری 

دیدگاه‌ها

زهرا محمدی 02:19 - 1400/04/10

آموزش های قبل از ازدواج خیلی لازم و ضروری است.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.