شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰ /۲۵ جمادى الآخر ۱۴۴۳

مسیر

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی:
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی: یکی از کارهایی که می شود در ذیل اعتبار بخشی به گروه های تبلیغی و معرفی این گروه ها به نهادها و ارگان های استان انجام داد، برگزاری جلسه ی تجلیل از گروه های تبلیغی است.

به گزارش خبرنگار بلاغ، حجت الاسلام والمسلمین سعید روستا آزاد معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، در جلسه شورای هماهنگی گروه های تبلیغی استان مازندران که با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در استان مازندران و امام جمعه ساری و سرگروه های تبلیغی استان مازندران برگزار شد گفت: برای مبلغان استان مازندران آرزوی توفیق و سعادت و خیر و برکت در تبلیغ دین را از خدای متعال مسألت میکنم. مبلغان فردی و گروهی مازندران از نشاط خوب و ظرفیت بالایی برخوردارند و مطالباتی که دارند، نشان از همین روحیه امید و تلاش و فعالیت های جهادی است. الحمدلله مبلغان این استان از بهره علمی خوبی برخوردارند و جلساتی که با دوستان داریم معمولا جلسات پربار و ارزشمندی است.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به ظرفیت آموزشی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی گفت: یکی از کمک هایی که ما می توانیم به گروه های تبلیغی ارائه دهیم، آموزش در موضوعات کاربردی و تخصصی است. اکثر افراد گمان می کنند کار ما در معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی فقط اعزام مبلغ است، در حالی که این مسأله، بخشی از فعالیت های این معاونت می باشد.

 حجت الاسلام والمسلمین روستا آزاد اظهار داشت: ما در حوزه آموزش فعالیت های تخصصی و مهمی داریم و هم مبلغان و هم سایر اقشار مانند معلمان، فعالان فرهنگی، کادر آموزش و پرورش و... را نیز تحت آموزش قرار می دهیم. به فضل حمایت های مقام معظم رهبری از دفتر تبلیغات اسلامی این ظرفیت ها ایجاد شده و می توان از آن استفاده کرد.

وی شکل گیری گروه های تبلیغی را مهم خواند و تأکید کرد: در سال های اخیر گروه های تبلیغی شکل خوبی به خود گرفته اند و ظرفیت خوبی را ایجاد کرده اند. اگر به این گروه ها توجه شود، قطعا اثرگذاری آن ها را شاهد خواهیم بود. اعتبار بخشی به گروه های تبلیغی یکی از محورهای مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی افزود: بسیاری از گروه های تبلیغی از حیث علمی و آکادمی توانایی بالایی دارند و از این ویژگی ها و ظرفیت ها می توان استفاده کرد. از ظرفیت این گروه ها، می توان در مراکز مختلف فرهنگی و مدارس استفاده کرد.  گروه های تبلیغی فعال در استان مازندران می توانند طلاب و روحانیون ساکن استان را در حوزه مباحث تبلیغ تحت آموزش قرار دهند و از ظرفیت تبلیغی خواهران مبلغه هم استفاده کنند.

حجت الاسلام والمسلمین روستا آزاد با تأکید بر اهمیت اعتبار بخشی به گروه های تبلیغی عنوان کرد: یکی از کارهایی که می شود در ذیل اعتبار بخشی به گروه های تبلیغی و معرفی این گروه ها به نهادها و ارگان های استان انجام داد، برگزاری جلسه ی تجلیل از گروه های تبلیغی است. دفتر تبلیغات اسلامی هم در برگزاری چنین جلسه ای حاضر به همکاری و کمک می باشد. این اتفاق می تواند کمک شایانی به ترویج ظرفیت گروه های تبلیغی کند. در دیدار با رهبری ایشان گروه های تبلیغی را شکل فاخرتری از تبلیغ خواندند و شما نیز بروز این امر را مشاهده کرده اید.

 

ارتباط در ایتا