معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی تصریح کرد:

محافل متعلق به شهدا روحیه ایثار و ایستادگی را در جامعه اعتلا می بخشد

تاریخ انتشار:
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی در همایش وعّاظ عرصه دفاع مقدس "از منبر وعظ تا سنگر شهادت" بیان کرد:جلسات و محافل متعلق به شهدا همواره آکنده از آرامش بوده و روحیه ایثار و ایستادگی را در جامعه اعتلا می بخشد.
محافل متعلق به شهدا روحیه ایثار و ایستادگی را در جامعه اعتلا می بخشد

به گزارش خبرنگار بلاغ، همایش وعّاظ عرصه دفاع مقدس "از منبر وعظ تا سنگر شهادت" به همت دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و با همکاری نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عصر امروز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ با حضور خانواده محترم شهدا، حجت الاسلام والمسلمین احمد واعظی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی، مبلغان نخبه و سرگروه های تبلیغی در سالن همایش های غدیر برگزار شد.

در این جلسه حجت‌الاسلام و المسلمین سعید روستاآزاد معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ضمن خوش آمدگویی به مدعوین، از عوامل برگزارکننده این همایش خصوصا نمایندگی ولی فقیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دیگر بزرگواران تقدیر و تشکر نمود.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به اهمیت برگزاری جلسات یادبود شهیدان و تاثیر آن در جامعه اظهار داشت: جلسات و محافل متعلق به شهدا همواره آکنده از آرامش بوده و روحیه ایثار و ایستادگی را در جامعه اعتلا می بخشد.

وی در ادامه به واژگان مربوط به موضوع شهادت در قرآن کریم پرداخت و افزود: آیات قرآنی که مربوط به موضوع شهادت می باشد در آن از واژگان زیبایی چون «استبشار»، «فرحین»، «حَسُنَ أُولَٰئِكَ رَفِيقًا» بکار رفته است که نشان دهنده روحیه امید، زیبایی ایثار و ایستادگی می باشد.

حجت‌الاسلام و المسلمین روستاآزاد گفت: با توجه به آیه 170 سوره مبارکه آل عمران «فَرِحينَ بِما آتاهُمُ اللَّهُ مِن فَضلِهِ وَيَستَبشِرونَ بِالَّذينَ لَم يَلحَقوا بِهِم مِن خَلفِهِم أَلّا خَوفٌ عَلَيهِم وَلا هُم يَحزَنونَ» در میابیم که ارتباط با شهدا می تواند انسان را به مرحله برساند که روحیه حزن و اندوه را از خود دور کرده و با رعایت تقوای الهی به مقامات عالیه برسد.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی بیان کرد: آیات دیگر چون آیه 69 سوره نساء و آیه 23 سوره احزاب که مربوط به موضع شهید و شهادت است نیز از جمله آیات امیدبخش و روحیه ساز نسبت به همنشینی با یاد شهدا می باشد.

وی با بیان اینکه از همه کسانیکه در امر زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا تلاش کرده اند باید قدردانی شود، اظهار داشت: لازم است از تمام کسانیکه در امر زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا فعالیتی داشته اند تشکر نمود و ما این امر را وظیفه اصلی خود می دانیم، اما با توجه به محدودیت های موجود برآن هستیم که از تعداد 10 نفر از یادگاران دفاع مقدس و همچنین خانواده های معزز شهدا  به نیابت از تمامی فعالین در این عرصه ودیگر خانواده های گرانقدر شهیدان تقدیر به عمل آید.

گفتنی است افراد حاضر در این این همایش از بیانات آیت الله احمد عابدی و از خاطره گویی آقایان تفویضی و مرادی و همچنین از نوای دلنشین مداح اهل بیت حاج مهدی رسولی بهرهمند گردیدند.

گزارش تصویری

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.